0

Hernanes sa dva pogotka presudio Laziju, dva crvena kartona za domaće igrače

(Foto: EPA)
Pretposljednji meč 35. kola Serije A na stadionu Olimpico u Rimu odigrali su Lazio i Inter.

Trijumfovali su gostujući igrači, nakon što je sudija Massa isključio dva domaća igrača.

Meč u Rimu bolje su otvorili domaći igrači. U osmoj minuti Anderson je odigrao povratni pas za Candrevu koji postiže pogodak za 1:0.

Petnaest minuta kasnije Mauricio je kao posljednji igrač Intera nepropisno u situaciji jedan na jedan zaustavio Palacija zbog čega mu je arbitar Davide Massa pokazao direktan crveni karton. Dosuđeni slobodan udarac izveo je Hernanes, postigavši pogodak za 1:1.

Pola sata prije kraja golman Lazija Marchetti skrivio je jedanaesterac zbog čega mu je sudija Massa pokazao crveni karton.

Trener Pioli na gol je potom poslao rezervnog golmana Berishu, a žrtva taktike bio je Miroslav Klose. Loptu je na penal postavio Icardi čiji je udarac odbranio Berisha.

Šest minuta prije kraja Inter ipak uspijeva iskoristiti dva igrača više i povesti 2:1. Strijelac pogotka bio je po drugi put Hernanes.

Reprezentativac BiH Senad Lulić zbog lakše povrede nije nastupio na večerašnjoj utakmici.