Premierliga
0

Hernandez spasio Manchester United

Nogometaši Manchester Uniteda provukli su se kroz "iglene uši" u prvom dvoboju 33. kola Premierlige. Do pobjede je "vragove" protiv Evertona na Old Traffordu (1-0) još jednom ove sezone odveo Javier Hernandez.

Otišao je na taj način United na devet bodova prednosti pred Chelseajem i Arsenalom koji svoje oglede 33. kola igraju kasnije.

Hernandez je pobjednički pogodak postigao u 84. minuti kada je nabačenu loptu Antonija Valencije s desne strane glavom zakucao u gol Evertona. Meksičkom je napadaču to 12. premierligaški pogodak sezone, a ukupno 19. računajući sva takmičenja.

Spasio je popularni Chicharito na taj način United koji je od prve minute kružio oko gola gostiju, ali nije uspio savladati odličnog Tima Howarda. Upravo je Hernandez tri minute prije pogotka odlično pucao glavom, ali je američki golman tada izvukao loptu ispod prečke. Michael Owen je, pak, u 74. minuti pogodio stativu z pomoć Sylvaina Distina od kojeg se lopta odbila.

O dominaciji domaćih u prvom poluvremenu dovoljno će reći omjer broja udaraca prema vratima (11-1) i kornera (7-0). No, ništa od toga nije uspjela iskoristiti tim Alexa Fergusona koji je u ovoj utakmici odlučio odmarati Nemanju Vidića, dok su Ryan Giggs i Patrice Evra ušli tek u drugom dijelu.