12.11.2012. u 13:59
132
17
132
Na oficijelnoj stranici UEFA-e je objavljen tekst u kojem su igrač Manchester Uniteda Javier Hernandes i naš reprezentativac, igrač Manchester Cityja, Edin Džeko nazvani pobjednicima koji ulaze s klupe i postižu ključne golove za svoje ekipe.
Na UEFA-inoj stranici piše da su Hernandez i Džeko obilježili protekli vikend donijevši svojim ekipama tri boda. Ovo nije prvi put da ova dva igrača u igru ulaze s klupe i po navici postižu golove koji donose pobjede njihovim ekipama.

Hernandes je protiv Aston Ville zaigrao u drugom poluvremenu kad su Crveni vragovi gubili rezultatom 1:0. Postigao je dva gola u konačnoj pobjedi Uniteda rezultatom 3:2, dok je jednu loptu u svoju mrežu smjestio Ron Vlaar.

Manchester City je od Tottenhama gubio 1:0. Aguero je izjednačio rezultat, a potom je Džeko, koji je u igru ušao u 73. minuti, volej udarcem u 88. minuti donio pobjedu Građanima.

Hernandez je postigao dva pogotka dvije sedmice nakon što je svojim golom odlučio pobjednika u susretu Manchester Uniteda i Chelseaja, koji je završio rezultatom 3:2.

"Ovo je nevjerovatno. Kada ulazim u igru, kaže mi se da dam sve od sebe, da uradim stvari koje sam radio u prethodnim utakmicama i na treninzima. Mi u Unitedu nikad ne odustajemo. Utakmica traje 90 minuta i trebate igrati do kraja", izjavio je Hernandez.

Dok igrač Crvenih vragova uživa u svojoj ulozi, Džeko ne želi da ga nazivaju džokerom s klupe, iako je nekoliko puta nakon ulaska u igru donio pobjedu Građanima. Pet od šest golova je psotigao nakon ulaska u igru s klupe.

"Trenutno ulazim u igru s klupe i dajem golove, ali to je samo slučajnost. Moji golovi govore za mene i oni su moja poruka. Menadžerov posao je da odabere prvi tim i ja sam tu ako me zatrebaju, ali nikad nisam bio džoker do dolaska u City", rekao je Džeko.