16

Hattrick Messija u pobjedi Barcelone nad Granadom

U 19. kolu Primere Barcelona je na Nou Campu nanijela debakl Granadi i slavila rezultatom 4:0, a ponovo je briljirao Leo Messi.

Granada je jedan od timova protiv kojih Messi postiže najviše pogodaka. U posljednjih devet utakmica protiv ovog kluba, Argentinac je postigao 12 pogodaka.

Mrežu Granade načeo je u osmoj minuti na asistenciju Arde Turana, a samo šest minuta kasnije Messi pogađa i na asistenciju Suareza. To je bila 13. asistencija Urugvajca za Messija u posljednje dvije sezone i po tome je Suarez uspješniji od svih ostalih igrača Blaugrane.

Hattrick Messija stigao je u 58. minuti čime je u 2016. godini napravio sjajan učinak, a radi se o tome da je Messi učestvovao u prvih sedam golova Barcelone u ovoj godini - pet golova je postigao i dva asistirao.

U 83. minuti Suarez upisuje novu asistenciju, a konačnih 4:0 postavlja Neymar.