0

Hat-trick Krešimira Kordića

Sarajevo-x.com
(Foto: Arhiv)
U posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige mostarski Zrinjski savladao je Borac rezultatom 3-0. Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji domaćih. Ipak, nekoliko prilika koje su stvorili izabranici Dragana Jovića nisu uspjeli realizovati.

U nastavku su gosti imali sjajnu šansu u 63. minuti. Ipak, Vukelja nije bio precizan. Samo četiri minute kasnije stigla je kazna. Na odličan centaršut Stojanovića Kordić poentira glavom za 1-0.

Nakon toga gosti iz Banjaluke pokušavaju doći do poravnanja. No, nisu uspjeli. U 81. minuti Krešimir Kordić ponovo glavom pogađa sa 2-0. Isti igrač u 89. minuti postavlja konačnih 3-0.

Treba napomenuti da je strateg domaćih obilježio jubilej. Naime, Dragan Jović je u dvoboju protiv Borca stoti put sjedio na klupi "plemića“. Ovom pobjedom Zrinjski se probio na četvrto mjesto, dok su Banjalučani lidersku poziciju prepustili Željezničaru.

Rezultati 21. kola nogometne Premijer lige BiH:

Široki Brijeg - Modriča 2:0 Zvijezda - Sloboda 2:2 Leotar - Olimpik 0:0 Slavija - Rudar 2:0

Laktaši - Sarajevo 2:1 Željezničar - Travnik 2:0 Čelik - Velež 2:1 Zrinjski - Borac 3:0

1. Željezničar 21 12 5 4 32:15 41
  2. Borac 21 13 2 6 26:15 41
  3. Široki Brijeg 21 11 4 6 32:19 37
  4. Zrinjski 21 10 5 6 31:23 35
  1. Sarajevo 21 10 4 7 26:20 34
  2. Velež 21 10 3 8 37:23 33
  3. Leotar 21 9 3 9 21:28 30
  4. Travnik 21 8 4 9 26:28 28