Ibiševiću žuti karton
0

FOTO+VIDEO / Hat-trick Kozaka za prolazak Lazija u četvrtinale Evropske lige

(Foto: AFP)
Odigrani su uzvratni susreti osmine finala Evropske lige, među kojima i utakmica između Lazija bh. reprezentativca Senada Lulića i Stuttgarta u kojem igra Vedad Ibišević. U četvrtfinale je prošla ekipa Lazija pobijedivši Stuttgart sa 3:1. Sva tri gola za Lazio dao je Kozak.

Lazio je već na početku utakmice stvario veliku prednost. Prvo je u šestoj minuti susreta Libor Kozak na asistenciju Stefana Radua pogodio za 1:0, da bi samo dvije minute kasnije Kozak postigao i svoj drugi večerašnji gol.

Domaćin je tako prvi dio utakmice završio uz prednost od 2:0. Deseta minuta susreta donijela je žuti karton našem reprezentativcu Vedadu Ibiševiću zbog nesportskog ponašanja.

U drugom poluvremenu, tačnije u 62. minuti, gosti iz Stuttgarta su smanjili prednost na 2:1. Tamas Hajnal je prvo u 60. minuti poslao loptu prema golu, ali je njegov udarac zaustavljen, da bi dvije minute kasnije bio uspješniji za 1:2. Asistirao mu je Federico Macheda.

Pred kraj utakmice Talijani su ponovo zaigrali ofanzivnije, a pritisak na Stuttgartov gol dao je rezultat u 87. minuti, kada je Kozak postigao svoj treći gol za prolazak Lazija u četvrtfinale Evropske lige. Naši reprezentativci Lulić i Ibišević odigrali su svih 90 minuta.

Lazio-VfB Stuttgart 3-1 Highlights All Goals by marcoxxx46

Evropska liga, osmina finala, uzvratne utakmice:

Lazio* - Stuttgart 3-1 (Kozak 6, 8, 87 / Hajnal 62), prva utakmica 2-0 Fenerbahče - Viktoria Plzen 1-1 (Ucan 44 / Darida 60), prva utakmica 1-0 Bordeaux - Benfica* 2-3 (Diabate 74, Jardel 90+1-ag / Jardel 30, Cardozo 75, 90+2), prva utakmica 0-1 Newcastle* - Anži 1-0 (Cisse 90+4), prva utakmica 0-0 Chelsea* - Steaua 3-1 (Mata 34, Terry 58, Torres 71 / Chiriches 45+1), prva utakmica 0-1

Ranije ove večeri odigrani su ovi susreti:

Inter - Tottenham* 4-1, 3-0 (Cassano 20, Palacio 52, Gallas 75-ag, Alvarez 110 / Adebayor 96), prva utakmica 0-3 Rubin* - Levante 2-0, 0-0 (Rondon 100, Djadjun 112), prva utakmica 0-0 Zenit - Basel* 1-0 (Witsel 30), prva utakmica 0-2