Pogledajte golove
0

Hat-trick Edina Džeke za Wolfsburg!

Hat-trickom bosanskohercegovačkog reprezentativca Edina Džeke ekipa Wolfsburga napravila je značajan korak ka prvom naslovu prvaka u historiji kluba iz "vučjeg" grada.

S tri pogotka u razmaku od samo 12 minuta u susretu protiv jesenskog prvaka Hoffenheima, Edin Džeko je junak 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Gosti iz Hoffenheima odolijevali su sve do 66. minute kada se jedna lopta nes(p)retno odbila od Sanoga tačno u noge Džeki koji taj poklon nije propustio iskoristiti. Osam minuta kasnije Grafite je odlično prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu i Džeko sa 7-8 metara ponovo vara Hildebranda. Samo četiri minute trebale su Edinu da upotpuni hat-trick i svojim 19. pogotkom sezone razriješi susret. Potop Hoffenheima zaključio je Grafite iz jedanaesterca u 89. minuti čime je stigao do brojke od 23 pogotka u sezoni.

Bayern je pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa svladao Borussiju iz Mönchengladbacha 2-1 iako su po prikazanoj igri trebali slaviti daleko uvjerljivije. Ovom pobjedom Bavarci su produžili nadu u osvajanje naslova zadržavši zaostatak za vodećim Wolfsburgom od tri boda. Domaćini su poveli u 33. minuti pogotkom Schweinsteigera na asistenciju Tonija ali su gosti izjednačili samo pet minuta kasnije pogotkom Daemsa iz kaznenog udarca nakon što je Butt srušio Bradleya. Konačni rezultat postavljen je u 41. minuti kada Altintop pogađa nakon lijepe asistencije Podolskog.

Arminia je dva puta stizala vodstvo Stuttgarta i ekipa Markusa Babbela sada zaostaje velikih pet bodova za vodećim Wolfsburgom.

Karlsruhe na domaćem terenu nije uspio svladati Cottbus. Susret je završio rezultatom 0-0.

Bayer iz Leverkusena zabilježio je vrijednu pobjedu na gostovanju u Gelsenkirchenu svladavši domaći Schalke sa 2-1. Sve što su domaćini uspjeli napraviti je smanjenje preko Kuranyija u 87. minuti. Bayer je do vodstva od 2-0 došao zahvaljujući Helmesu i Augustu. Bundesliga, 30. kolo (subota):

Bayern - Mönchengladbach 2-1 (Schweinsteiger 33, Altintop 41 / Daems 38-11m)

Wolfsburg - Hoffenheim 4-0 (Džeko 66, 74, 78, Grafite 89-11m)

Schalke - Bayer Leverkusen 1-2 (Kuranyi 87 / Helmes 9, Augusto 36)

Arminia - Stuttgart 2-2 (Katongo 30, Munteanu 68-11m / Delpierre 4, Hitzlsperger 35)

Eintracht - Dortmund 0-2 (Zidan 79, Bellaid 84-ag) Tabela:

1. Wolfsburg 30 18 6 6 66-36 60

2. Bayern 30 17 6 7 61-38 57

1. Stuttgart 30 16 7 7 54-39 55

2. Hertha 29 17 4 8 43-35 55

3. Hamburg 29 17 3 9 42-40 54

4. Borussia (D) 30 13 13 4 49-33 52

5. Schalke 30 14 7 9 44-29 49