0

Hat-trick Donovana nedovoljan LA Galaxyju za pobjedu

Landon Donovan (Foto: Arhiv/AFP)
Landon Donovan, najbolji strijelac u historiji američke nogometne reprezentacije s 56 pogodaka u 151 nastupu, postigao je tri gola na gostovanju svog LA Galaxyja kod Dallasa u MLS ligi, ali ni to aktuelnim američkim prvacima nije bilo dovoljno za pobjedu.

Utakmica je završila rezultatom 3-3. Dallas je vodio 1-0 i 2-1, a Los Angeles je ispustio prednost 3-2. Donovan je golove zabijao u prvoj minuti sudijskog dodatka u prvom dijelu, te u 73. i 82. minuti. Za domaći sastav je dva gola zabio Perez, napadač iz Paname, a onaj drugi u 86. minuti, za konačni rezultat.

Donovanu je ovo bio četvrti hat-trick u karijeri u MLS ligi, te prvi nakon 2008. godine.

U drugoj nedjeljnoj utakmici, Chivas i Colorado su odigrali 1-1.

LA Galaxy, koji je osvajao naslov prvaka u protekle dvije sezone, drži tek 5. mjesto u Zapadnoj konferenciji s 34 boda. Vodeći je Real Salt Lake sa sedam bodova više. U Istočnoj konferenciji vodi Sporting Kansas City s 39 bodova ispred New York Red Bullsa s 38 i Philadelphia Uniona s 37.