Primera
0

Haris Medunjanin došao do četvrtog pogotka u sezoni

Sarajevo-x.com/Totalsport
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Medunjenin postigao je jedini pogodak za svoj klub Valladolid koji je odigrao neriješeno protiv Osasune.

U 80. minuti igre Valladolid je poveo golom Harisa Medunjanina, no samo šest minuta nakon toga Osasuna je izjednačila pogotkom Javieara Camuñasa.

Ovo je bio četvrti pogodak Harisa Medunjanina u ovoj sezoni.

Ipak, utakmica je završena rezultatom 1-1.

Sporting je pobijedio kod Zaragoze 3-1, a Bilić je postigao prvi pogodak na utakmici u 38. minuti. Nakon toga je domaćinu presudio Luis Moran pogotkom u 63. minuti.

U sudačkoj nadoknadi su postignuta još dva pogotka, po jedan na obje strane.

Athletic je na svom terenu lako pobijedio Tenerife 4-1, a događaj u 17. minuti je posve usmjerio tok utakmice. Tada je Culebras zaradio crveni karton, napravio jedanaesterac kojeg je domaći igrač Llorente pretvorio u prvi pogodak, nakon čega je uslijedila kanonada prema gostujućoj mreži.

Primera, 23. kolo:

Athletic Bilbao - Tenerife 4-1 (Llorente 18-11m, Toquero 23, Iraola 54, Gabilondo 63 / Alfaro 59) Malaga - Espanyol 2-1 (Fernando 13, Obinna 75 / Ruiz 45) Osasuna - Valladolid 1-1 (Camunas 86 / Medunjanin 80) Zaragoza - Sporting Gijon 1-2 (Arizmendi 90+1 / Bilić 38, Moran 63, Barral 90+3) Almeria - Atletico Madrid (kasnije) Real Madrid - Villarreal (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 58, 2. Real Madrid 53 (-1), 3. Valencia 43 (-1), 4. Sevilla 42, 5. Deportivo 38, 6. Mallorca 37, 7. Athletic Bilbao 36...