61

Handžić postigao hat-trick u visokoj pobjedi Rijeke nad Naprijedom

Haris Handžić
Bh. nogometaš Haris Handžić postigao tri pogotka i upisao dvije asistencije u prijateljskoj utakmici u kojoj je Rijeka pobijedila NK Naprijed rezultatom 7:2.

Riječani su poveli u 21. minuti nakon što je Andrijašević asistirao Handžiću za pogodak. Sedam minuta kasnije je svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao Handžić za 2:0 na asistenciju Mateija,

Igrala se 34. minuta kada je Handžić kompletirao hat-trick, a ovog puta je asistent bio Gorgon. Upravo je Gorgon u 39. minuti pogodio za 4:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, tačnije u 51. minuti, gol za Naprijed je postigao Ende. Riječani uzvraćaju u 64. minuti preko Vizingera za 5:1.

Drugi gol za Naprijed djelo je Tomića iz 79. minute.

Međutim, još dvije lopte su završile u mreži Naprijeda, prvo je u 87. minuti Vizinger postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici poslije asistencije Handžića, a za konačnih 7:2 je u posljednjim trenucima susreta poentirao Turčin također nakon asistencije Handžića.

Podsjetimo, Handžić je ovog ljeta u Rijeku stigao iz ruske Ufe.