12

Hamburg savladao Darmstadt i zabilježio prvu pobjedu u sezoni, Vrančić upisao novi nastup

U 13. kolu Bundeslige Hamburger SV je u gostima rezultatom 2:0 pobijedio Darmstadt.

HSV je upisao prvu ligašku pobjedu ove sezone, odnosno treći uzastopni meč bez poraza u prvenstvu, a u tim mečevima skupio je pet bodova što je bilo dovoljno tek za bijeg sa posljednjeg mjesta tabele pošto je klub prethodno skupio tek dva boda iz prvih 10 kola.

Na drugoj strani, Darmstadt je nastavio jako lošu formu i sada ima šest uzastopnih poraza u svim takmičenjima od čega pet u ligi.

Gregoritsch je u 30. minuti donio prednost gostima, a konačnih 2:0 postavio je Ostzolek čime je osigurao prvu pobjedu HSV-a u Bundesligi ove sezone.

Svih 90 minuta za Darmstadt odigrao je povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić koji igra na poziciji veznjaka. U redovima gostiju ponovo nije bilo povrijeđenog Emira Spahića.