32

Hamburg napokon slavio, Spahić upisao asistenciju

U 21. kolu Bundeslige Hamburg je na svom terenu rezultatom 3:2 slavio protiv Borussije M'Gladbach.

Hamburg je u meč ušao sa nizom od šest utakmica bez pobjede u ligi pri čemu su zabilježili četiri poraza. Izgledalo je da će se crni niz nastaviti nakon što je u 14. minuti Johnson doveo goste u vodstvo.

Ipak, HSV se već do odlaska na odmor uspio potpuno vratiti u meč i preokrenuti autogolom Hintereggera u 38. minuti i golom Rudnevsa u 41. minuti. Novi gol za HSV i rezultat 3:1 postavio je Iličević u 80. minuti na asistenciju Emira Spahića koji je odigrao cijeli meč za domaći tim. Konačnih 3:2 postavio je Raffael u 88. minuti.

Ovo je treći poraz Borussije M'Gladbach u posljednja četiri meča u ligi, ali uprkos tome tim Andrea Schuberta je samo bod udaljen od šestog mjesta koje vodi u Evropsku ligu naredne sezone i tri boda od mjesta koje vode u Ligu prvaka naredne sezone.