Prijateljske utakmice
0

Grčka pobijedila u Beču, Njemačka remizirala

Nogometaši Grčke su uspješno obavili ovu reprezentativnu sedmicu, dok su Nijemci remizirali sa Šveđanima.

Gostovali su u Beču, te su pobijedili Austriju s 2-1. Napadač Celtica Georgios Samaras je pogotkom u 48. minuti donio vodstvo Grcima koje je u 67. anulirao Fuchs. No, devet minuta prije kraja su gledatelji na Ernst Happel stadionu svjedočili novom slavlju Grka, a potaknuo ih je na to strijelac, još jedan Georgios i to - Fotakis.

Dvije ugledne reprezentacije, Njemačka i Italija, su remizirale u svojim ogledima. Njemačka je u ispremiješanom sastavu gostovala u Göteborgu i odigrala 0-0 protiv Švedske. Njemačka je bila dosta bolja tokom utakmice, te stvarala veći broj prilika, no Isakssona nisu uspjeli svladati. Najviše se ispromašivao napadač Bayerna Mario Gomez.

Italija je, pak, na neutralnom terenu u Klagenfurtu odigrala 1-1 s Rumunijom. Igrač Stuttgarta Marica je u 34. minuti zabio za vodstvo Rumuna, a ostatak utakmice su Talijani nasrtali prema izjednačenju, kasnije i pobjedi. Do jednog pogotka su došli sretno, Quagliarella je nakon kornera, uz pomoć jednog igrača Rumunije, postavio konačnih 1-1.

Holanđanin Guus Hiddink je došao u rodnu Holandiju kao selektor Turske, te ju napustio uz poraz 1-0. U sjajnoj pucačkoj formi je Klaas-Jan Huntelaar, koji je i postigao jedini pogodak na utakmici.

Podvucimo i dva pogotka Alexandera Freija, koji je najavio skorašnje povlačenje iz švicarske reprezentacije. Ta dva gola su bila njegovoj ekipi dovoljna za domaćih 2-2 protiv Ukrajine.

Prijateljske utakmice:

Austrija - Grčka 1-2 (Fuchs 67 / Samaras 48, Fotakis 81)

Švedska - Njemačka 0-0

Rumunija - Italija 1-1 (Quagliarella 82 / Marica 34)

Holandija - Turska 1-0 (Huntelaar 52)

Poljska - Obala Slonovače 3-1 (Lewandowski 19, 80, Obraniak 65 / Gervinho 45)

Danska - Češka 0-0

Luksemburg - Alžir 0-0

Švicarska - Ukrajina 2-2 (Frei 40, 63 / Alijev 48, Konopljanka 75)

Izrael - Island 3-2 (Damari 6, 14, Refaelov 27 / Finnbogason 79, Sigthorsson 85)

Kina - Latvija 1-0 (Xu 90)

Crna Gora - Azerbejdžan 2-0 (Pejović 62, Beqiraj 74)

Argentina - Brazil 1-0 (Messi 90+2)

Bugarska - Srbija 0-1 (Žigić 80)

Estonija - Lihtenštajn 1-1 (Vasiljev 57-11m / Frick 35)

Mađarska - Litvanija 2-0 (Priskin 61, Dzsudzsak 80)

Slovačka - Bosna i Hercegovina 2-3 (Šebo 3, Dubravka 63 / Medunjanin 28, Pjanić 50, Džeko 60)

Rusija - Belgija 0-2 (Lukaku 2, 73)

Albanija - Makedonija 0-0