0

Grci preko Rumunije do Svjetskog prvenstva u Brazilu

Piše: J. H.
Nogometna reprezentacija Grčke večeras je u drugoj utakmici baraža protiv Rumunije (1:1) ovjerila kartu za Svjetsko nogometno prvenstvo naredne godine u Brazilu.

Grci su u prvoj utakmici na satdionu Karaiskaki u Ateni savladali Rumune rezultatom 3:1 zahvaljujući dva gola Konstantinosa Mitrogloua koji je i večeras doveo svoju reprezentaciju u vodstvo u 23. minuti.

U 56. minuti Rumuni su izjednačili zahvaljujući autogolu Vassiliosa Torosidisa što će, ispostavit će se, biti i rezultat utakmice.

Podsjetimo, reprezentacija BiH je grupnu fazu kvalifikacija završila ispred Grčke sa kojom smo u gostima igrali bez golova da bi u uzvratu na Bilinom Polju Džeko i saigrači donijeli Zmajevima veoma bitnu pobjedu u nastavku kvalifikacija koje smo završili na prvom mjestu i na taj način se direktno plasirali na Mundijal.