Iznenađenje Eura
0

Grci dočekali reprezentativce kao pobjednike

Sa sinoćnje utakmice (Foto: Arhiv/AFP)
Unatoč ispadanju u četvrtfinalu Evropskog nogometnog prvenstva od Njemačke (4-2), više od 200 grčkih navijača dočekalo je reprezentativce na atenskom aerodromu po povratku iz Poljske i Ukrajine.

Najveće iznenađenje četvrtzavršnice Evropskog prvenstva (Grčka) "muški" je pala protiv Njemačke izgubivši 4-2. Reprezentativci portugalskog stručnjaka Fernanda Santosa uzdigli su se iz mrtvih u posljednjem kolu grupe A kada su unatoč podređenijoj ulozi u srazu s Rusima, pametnijom igrom slavili s minimalnih 1-0, čime su izborili plasman među osam najboljih.

"Moram zahvaliti svim igračima jer smo tokom cijelog turnira bili na okupu i disali smo kao jedno", rekao je selektor Santos.

Podsjetimo, Grci su uoči posljednjeg kola u grupi imali jedan jedini bod na svome kontu, a u četvrtfinale ih je odveo pogodak Karagounisa u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, te trijumf Češke nad domaćinom Poljskom (1-0).