8

Granada savladala Sevillu i pobjegla sa dna La Lige

Brazilac Pererira je vodeći pogodak posvetio poginulim igračima Chapecoensea (Foto: EPA)
U prvom meču 14. kola španske La Lige Granada je napravila veliku senzaciju i pobjedom nad Sevillom pobjegla sa dna tabele.

Domaćin je poveo u 27. minuti kada je Boga "promiješao" odbranu gostiju i asistirao Pereiri kojem nije bilo teško matirati nemoćnog Rica za 1:0. Brazilac je pogodak posvetio poginulim igračima Chapecoeensea.

Na početku drugog poluvremena Granada, koja je imala samo pet bodova iz prvih 13 utakmica, je udvostručila prednost kada je Kravec asistirao Lombanu za 2:0.

Počasni pogodak za goste postigao je Ben Yedder iz penala u 90+5. minuti susreta.