0

Granada pobjegla iz zone ispadanja, Atletico bolji od Betisa

Raul Garcia i Ruben Perez (Foto: EPA)
Utakmicama Granada - Athletic Bilbao i Betis - Atletico Madrid završen je današnji program 12. kola španske Primere.

Granada je na Estadio Nuevo Los Carmenesu dočekala Bilbao i slavila sa 2:0 i tako sa posljednjeg mjesta se popela van zone ispadanja.

Stvari za baskijsku ekipu su krenule nizbrdo već u petoj minuti, kada Laporte pogađa vlastitu mrežu. Success je u 59. minuti pogodio za veliko slavlje domaćina i konačnih 2:0.

Atletico Madrid je gostovao kod Betisa i slavio sa 1:0. Koke je bio strijelac odlučujućeg gola na utakmici u sedmoj minuti.

Rezultati 12. kola Primere: Real Sociedad - Sevilla 2:0, Real Madrid - Barcelona 0:4, Espanyol - Malaga 2:0, Valencia - Las Palmas 1:1, Deportivo La Coruna - Celta Vigo 2:0, Gijon - Levante 0:3, Villareal - Eibar 1:1, Granada - Athletic Bilbao 2:0, Betis - Atletico Madrid 0:1. Sutra igraju Getafe - Rayo Vallecano.