Primera
0

Granada napreduje, Villarreal tone

Nogometaši Villarreala doživjeli su novi težak udarac u 17. kolu španskog prvenstva. "Žuta podmornica" poražena je s 2-1 od Osasune, čime je došla na rub od zone ispadanja.

Ovogodišnji sudionik Lige prvaka doživio je i sedmi poraz, a za pobjedu ne zna od 19. novembra i susreta protiv Betisa na El Madrigalu (1-0). Villarreal je uprkos vodstvu od 1-0 koje je stekao u 64. minuti utakmice preko Marca Rubena na kraju ipak poražen s 2-1.

Nakon neefikasnog prvog dijela utakmice, u svega 20 minuta u nastavku, pala su tri pogotka. Najprije je, kao što smo već spomenuli, Ruben zabio za 1-0 u 64. nakon asistencije Canija. Desetak minuta kasnije Ganac Ibrahima Balde izjednačio je na 1-1, da bi Sergio u 83. zabio za, pokazalo se, konačnih 2-1 i pobjedu Osasune.

U drugom popodnevnom susretu Granada se osladila pobjedom protiv u jednom trenutku vodeće ekipe Primere – Levantea. Sve bolja Granada, koja je od posljednjih osam izgubila samo jedan susret, slavila je pogocima Guilhermea Siqueire i Abela Gomeza, dok je utješni gol za goste zabio Arouna Kone u 15. minuti nastavka. Granada je pobjedom stigla do 13. mjesta prvenstvene tabele te je samo tri boda dijeli od osmoplasiranog Athletic Bilbaa.

Primera 17. kolo:

Osasuna - Villarreal 2-1 (Balde 75, Sergio 83 / Ruben 64) Granada - Levante 2-1 (Siqueire 35-11m, 45 / Kone 60)

1. Real Madrid 16 13 1 2 56-15 +41 40
  2. Barcelona 16 11 4 1 50-8 +42 37
  3. Valencia 15 9 3 3 24-16 +8 30
  4. Levante 16 9 2 5 25-19 +6 29
  5. Osasuna 16 6 7 3 21-28 -7 25
  6. FC Sevilla 16 6 6 4 18-17 +1 24
  7. Malaga 15 7 3 5 20-20 0 24
  8. Espanyol 16 7 2 7 17-20 -3 23