94

Građani na koljenima: Unitedu pripala bitka za Manchester

(Foto: EPA)
Gradski derbi Manchester Uniteda i Manchester Cityja igran danas na stadionu Old Trafford pripao je domaćem Unitedu rezultatom 4:2.

Početak utakmice nije nagovještavao da će na kraju Đavoli slaviti ubjedljivu pobjedu. U osmoj minuti zatresla se mreža Davida De Gee, a strijelac za 0:1 bio je Sergio Aguerro.

Lijepu akciju Milnera i asistenta Silve Argentinac je krunisao pogotkom iz neposredne blizine za slavlje gostujućih navijača.

Šest minuta poslije nakon akcije po lijevoj strani i greške odbrane Cityja, Ashley Young postiže pogodak za 1:1.

U 27. minuti Youngu je pripala uloga asistenta, a pogodak glavom za 2:1 postigao je Maroune Fellaini.

U 67. minuti bilo je 3:1, a strijelac ovog puta bio je Juan Mata. Gol je postignut nakon očigledne ofsajd pozicije u kojoj se našao španski internacionalac, ali koju arbitri nisu dosudili.

U 73. minuti United je poveo 4:1 pogotkom Smallinga, da bi u samom finišu konačnih 4:2 postavio Sergio Aguerro. Edin Džeko nije ulazio u igru u poraženom timu.

U drugom današnjem susretu lider na tabeli Chelsea pobijedio je kao gost tim QPR-a, a pobjedonosni pogodak je u finišu meča postigao Cesc Fabregas.