Bundesliga
0

Golom Džeke do još jedne pobjede

Nogometaši Wolfsburga upisali su u 27. kolu Bundeslige i devetu uzastopnu pobjedu, dok je Hertha upisala i treći uzastopni poraz.

Wolfsburg je slavio na gostovanju kod Borrusije Mönchengladbach 2-1 golovima Edina Džeke i Sasche Riethera. Džekin gol iz 20. minute prvog poluvremana, nakon ubačaja Misimovića, bio je njegov 16. ove sezone, te se na listi najboljih strijelaca Bundeslige nalazi na četvrtom mjestu, a Misimović je zabilježena još jedna asistencija.

Hertha je poražena na gostovanju kod Hannovera 2-0 i tako potvrdila krizu rezultata. Da stvari budu još gore za berlinsku ekipu, na samom kraju utakmice (89. minuta) je nervozni Andrij Voronjin, najbolji strijelac kluba s 11 golova, zaradio izravan crveni karton radi grubog starta s leđa na protivničkog braniča bez lopte.

Bayern je djelomično isprao gorak okus visokog 4-0 poraza od Barcelone u Ligi prvaka sredinom tjedna istovjetnom pobjedom na Allianz Areni protiv Eintrachta. Po jednom su Eintrachtovu mrežu tresli Franck Ribery, Luca Toni, Lucio i Bastian Schweinsteiger.

Schalke je pred domaćim navijačima u Veltins Areni pobijedio Karlsruhe 2-0. Vodstvo je Schaleku donio Kevin Kuranyi u 23. minuti, a u 80. minuti Rakitić je gurno Farfana u prostor iskosa s desne strane, a ovaj je iz teške pozicije pronašao lijevi donji kut Karlsruheovog gola.

Energie Cottbus upisao je važna tri boda u borbi za opstanak kod kuće protiv Arminije Bielefeld. Zabili su za Energie Dimitar Rangelov i Stanislav Angelov.

Na kraju spomenimo i visoku 3-0 pobjedu Bochuma na gostovanju kod Hoffenheima. Trostruki strijelac za Bochum bio je Slovak Stanislav Šestak, ali treba reći da je Hoffenheim utakmicu završio s devet igrača radi isključenja Crlosa Eduarda i Daniela Haasa.

Bundesliga, 27. kolo:

Bayern München - Eintracht Frankfurt 4-0 (Ribery 3, Toni 17, Lucio 36, Schweinsteiger 48)

Borrusia Dortmund - Köln 3-1 (Subotić 29, Hajnal 49, Geromel 81-ag / Vučićević 10)

Energie Cottbus - Arminia Bielefeld 2-1 (Rangelov 43, Angelov 59 / Munteanu 48)

Hannover - Hertha 2-0 (Hanke 29, Bruggink 62)

Hoffenheim - Bochum 0-3 (Šestak 42, 55, 69)

Borrusia Mönchengladbach - Wolfsburg 1-2 (Dante 79 / Džeko 21, Riether 85)

Schalke - Karlsruhe 2-0 (Kuranyi 24, Farfan 80)

1. Wolfsburg 27 16 6 5 60-34 54
  1. Bayern 27 15 6 6 58-36 51

2. Hamburg 26 16 3 7 40-37 51