Le Championnat
25

VIDEO / Golman u petoj minuti sudijske nadoknade donio bod Toulouseu

Nogometaši Rennesa su sve do pete minute sudijske nadoknade u gostima kod Toulosea držali vodstvo 2-1 kojim bi došli do tek druge ovosezonske pobjede. No, u završnim je sekundama pogodio golman domaćih Ali Ahamada.

Mladi 21-godišnji čuvar mreže došao je u završnim sekundama u napad i nakon slobodnog udarca podmetnuo glavu i matirao kolegu iz Rennesa Benoita Costila. Postao je time prvi golman poslije 1996. godine koji je postigao pogodak u elitnom razredu francuskog nogometa.

Lorient je u posljednjim trenucima utakmice protiv Nice uspio zadržati nepobjedivost u ovosezonskom izdanju Le Championnata. U dvoboju 5. kola odigrao je 1-1 protiv gostiju s Azurne obale. Nica je povela u 40. minuti pogotkom Camela Meriema, a stvari su se za Lorient dodatno zakomplicirale u 65. minuti kada je Gregory Bourillon dobio crveni karton zbog laktarenja Darija Cvitanicha. Bourillonu je ovo, inače, bio treći ovosezonski dvoboj u kojem je startao od prve minute i drugi crveni karton!

I s igračem manje je, mađutim, Lorient uspio doći do izjednačenja, a strijelac je u 88. minuti bio Kevin Monnet-Paquet. Nakon šest kola Lorient na kontu ima po tri pobjede i remije, identično kao i prebogati PSG.

Jedina ekipa bez pobjede u ligi i dalje je Troyes koji je u subotu pao kod Sochauxa (3-1), a vrijedi istaknuti i treću ovosezonsku pobjedu još jednog povratnika u prvu ligu Reimsa. Nekad slavni klub je slavio s 2-0 protiv Nancyja i probio se na peto mjesto.  Le Championnat, 6. kolo:

Lorient – Nice 1-1 (Monnet-Paquet 88 / Meriem 40)Sochaux – Troyes 3-1 (Roudet 9, Doubai 54, Bakambu 69 / Faussurier 34)Brest – Valenciennes 2-1 (Ayite 61, Ben Basat 76 - 11m / Dossevi 11)Reims – Nancy 2-0 (Courtet 7, Diego 61 - 11m)Toulouse – Rennes 2-2 (Ben Yedder 24, Ahamada 90+5 / Pitroipa 9, Erding 65)

1.  Marseille 	5 	5 	0 	0 	8-1 	+7 	15

2.  Lyon 	5 	4 	1 	0 	11-4 +7 	13

3.  PSG 	6 	3 	3 	0 	10-3 	+7 	12

4.  Lorient 	6 	3 	3 	0 	12-7 	+5 	12

5.  Reims 	6 	3 	1 	2 	8-5 	+3 	10

6.  Bordeaux 	5 	2 	3 	0 	5-3 	+2 	9

7.  Toulouse 	6 	2 	3 	1 	7-7 	0 	9

1.  Brest 	6 	3 	0 	3 	7-11 	-4 	9