0

VIDEO / Golman Stuttgarta nakon stravičnog sudara završio u bolnici

Težak je dvostruki udarac u glavu u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Evropske lige u Stuttgartu pretrpio golman domaće ekipe Marc Ziegler (34). Završio je u bolnici. Sumnja se u teži potres mozga.

Nesreća se iskusnom golmanu bundesligaškog kluba u utakmici s Benficom dogodila u 50. minuti utakmice. Nakon što nije uspio od prve ukrotiti jedan udarac izvan 16-erca, na njega je u punom šprintu naletio 23-godišnji Benficin veznjak Nicolas Gaitan, te ga nenamjerno nogom udario u glavu. Nakon toga na glavu mu je još pao i njegov saigrač.

Dvije minute potom golman je na nosilima iznesen s terena i prebačen na tretman u obližnju bolnicu.

Zamijenio ga je mladi, 22-godišnji Thomas Ulreich primivši do kraja još jedan gol u 2-0 pobjedi (4-1 ukupno) lisabonske ekipe, koja je došla do 16. uzastopne pobjede u službenim utakmicama.

Zasad nije poznata težina povrede prvog Stuttgartovog golmana, koji će, u slučaju da ne bude nedostupan, iznimno nedostajati treneru Brunu Labbadiji u predstojećoj borbi za bundesligaški opstanak.