Primera
0

Golijada Reala na Santiago Bernabeuu

Nogometaši Real Madrida demonstrirali su napadačke potencijale u 23. kolu španskog prvenstva u kojem su kao domaćini savladali Villarreal s čak 6-2.

Cristiano Ronaldo doveo je u vodstvo Real iz slobodnog udarca već u 18. minuti, a samo tri minute kasnije Kaka je realizirao jedanaesetarc koji je prethodno izborio Gonzalo Higuain.

Marcos Senna je vratio Villarreal na samo gol minusa u 31. minuti također iz slobodnog udarca i s prednošću Reala 2-1 otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku je Real ponovo bolje krenuo, pa je Higuain na asistenciju Ronalda donio prednost "kraljevskom klubu" 3-1 u 54. minuti. Nilmar je ponovo vratio Villarreal zabivši za 3-2 u 65. minuti, ali potom svojim drugim pogocima Higuain (na asistenciju Marcela) i Kaka (na asistenciju Ronalda) rješavaju svako pitanje neizvjesnosti.

Konačan rezultat postavio je Xabi Alonso u 87. minuti, realiziravši jedanaesterac koji je izborio Ronaldo.

Real se s osvojena boda ponovo približio vodećoj Barceloni na tek dva boda zaostatka, a spomenimo da je desni branič Reala Sergio Ramos protiv Villarreala odigrao svoju 200. utakmicu (u svim takmičenjima) u dresu "kraljevskog kluba".

Primera, 23. kolo:

Real Madrid - Villarreal 6-2 (Ronaldo 18, Kaka 21-11m, 79, Higuain 54, 71, Alonso 87-11m / Senna 31, Nilmar 66) Almeria - Atletico Madrid 1-0 (Piatti 87) Athletic Bilbao - Tenerife 4-1 (Llorente 18-11m, Toquero 23, Iraola 54, Gabilondo 63 / Alfaro 59) Malaga - Espanyol 2-1 (Fernando 13, Obinna 75 / Ruiz 45) Osasuna - Valladolid 1-1 (Camunas 86 / Medunjanin 80) Zaragoza - Sporting Gijon 1-2 (Arizmendi 90+1 / Bilić 38, Moran 63, Barral 90+3)

1. Barcelona 23 18 4 1 57-13 +44 58
  2. Real Madrid 23 18 2 3 59-17 +42 56
  3. Valencia 22 12 7 3 39-21 +18 43
  4. Sevilla 23 13 3 7 36-25 +11 42
  5.   Deportivo La Coruna 23 	  	11 	5 	7 	  	26-25 	+1 	  	38

6. Mallorca 23 11 4 8 36-27 +9 37
  7.   Athletic Bilbao 23 	  	11 	3 	9 	  	32-30 	+2 	  	36

8. Getafe 22 10 2 10 30-28 +2 32