26

Gojak postigao gol u pobjedi nad Arsenalom, Dinamovi juniori izborili evropsko proljeće

(Foto: GNK Dinamo Zagreb Twitter profil)
U 5. kolu grupe F juniorske Lige prvaka Dinamo Zagreb je u gostima slavio protiv Arsenala i izborio evropsko proljeće.

Dinamo je poveo u 54. minuti golom Josipa Brekala, a na 2:0 je povisio juniorski reprezentativac Amer Gojak u 69. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Mavididi u 78. minuti.

Ovom pobjedom Dinamovi juniori zajedno sa Arsenalom izborili su evropsko proljeće, a iza leđa su ostavili juniore velikog Bayerna koji je na posljednjem mjestu u grupi sa jednim bodom.

Juniori Dinama su slavili u sve tri gostujuće utakmice ove sezone u Ligi prvaka. Bayern su savladali sa 2:1, a Olympiakos sa 3:1 u gostima. Kod kuće su remizirali sa Olympiakosom (2:2) i izgubili od Arsenala (2:0).