Evropska liga, 1/16 finala
0

Glasgow Rangers eliminisao lisabonski Sporting

Sarajevo-x.com
Ekipa Glasgow Rangersa je napravila veliko iznenađenje u revanš susretu 1/16 finala Evropske lige remiziravši 2-2 u gostima kod Sportinga iz Lisabona, što im je osiguralo prolaz među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Rangerse, za koje nastupa bh. internacionalac Saša Papac, u vodstvo je u 20. minuti doveo Diouf, ali je stvari na početak u 42. minuti vratio Mendes poravnavši na 1-1 (prvi susret ove dvije ekipe završen je također 1-1).

Domaći su potom u 83. minuti preko Djala došli do 2-1 koji ih je vodio dalje, ali je onda Edu u 90. minuti okrenuo stvari potpuno na stranu Škota, donijevši veliku radost navijačima Rangersa.

Leverkusen koji je u prvom susretu "samljeo" Metalist sa 4-0, nije imao problema ni kao domaćin, pobijedivši ovog puta Ukrajince s 2-0. Golove su postigli Rolfes i Ballack, u 47. i 70. minuti.

Kuyt za prolaz Liverpoola

Dalje je prošao i moskovski Spartak, kojem je nakon gostujuće pobjede protiv Basela (3-2) na domaćem terenu bio sasvim dovoljan remi 1-1. Poveli su gosti golom Chipperfielda u 15. minuti, a McGeady je u 90. minuti postavio konačnih 1-1.

Dalje je prošao i Liverpool, i to zahvaljujući Kuytu koji je jedini gol u oba dvoboja između "redsa" i praške Sparte postigao u 86. minuti. Nakon što su u Francuskoj protiv Lillea izborili 2-2, prolaz PSV-a u dalju fazu takmičenja nije nikakvo iznenađenje. Slavili su Holanđani u drugoj utakmici kao domaćini s 3-1, iako je Lille došao u vodstvo golom Fraua u 23. minuti.

"Džekson" dva gola za City u 12 minuta

No, drugo poluvrijeme PSV je uspio okrenuti u svoju korist, te su Dzsudzsak, Lens i Marcelo golovima u 55, 67. i 73. minuti izborili potpuni preokret i prolaz Holanđana među 16 najboljih ekipa Evropske lige.

Dodajmo da je bh. reprezentativac Edin Džeko u revanš susretu 1/16 finala Evropske između njegovog Manchester Cityja i Arisa u samo 12 minuta donio "građanima" vodstvo 2-0. Prvi gol Džeko je postigao nakon greške u odbrani Arisa, a drugi lijevom nogom s vrha 16-erca nakon dodavanja Teveza. Ovaj susret počeo je od 21:05 sati i možete ga pratiti u direktnom prenosu na TV OBN. U Grčkoj su Aris i City odigrali susret bez golova.

Evropska liga, 1/16 finala:

PSV - Lille 3-1 (2-2) (Dzsudzsak 55, Lens 67, Marcelo 73. - Frau 23) Liverpool - Sparta Prag 1-0 (0-0) (Kuyt 86) Spartak Moskva - Basel 1-1 (3-2) (McGeady 90. - Chipperfield 15)

Leverkusen - Metalist 2-0 (4-0) (Rolfes 47, Ballack 70) Sporting - Glasgow Rangers 2-2 (1-1) (Mendes 42, Djalo 83. - Diouf 20, Edu 90)