53

Gianluigi Buffon srušio klupski rekord, u narednom meču ruši i rekord Serie A

Piše: Edin Isanović
Juventus je u petak naveče u Torinu pobijedio neugodni Sassuolo rezultatom 1:0 i tako pobjegao Napoliju na plus šest, uz meč više. Jedini pogodak postigao je Dybala u 36. minuti. Inače, ovu utakmicu obilježio je jedan detalj.

Golman Juventusa Gianluigi Buffon srušio je klupski rekord legendarnog Dine Zoffa od 903 minute bez primljenog gola i popravio ga na 926 minuta.

Samo tri minute nedostaju mu do rekorda Serije A kojeg drži Sebastiano Rossi iz 1994. godine kada je branio u Milanu.

Gotovo je sigurno kako će iskusni čuvar mreže Bianconera doći i do novog rekorda.

Inače, Buffon je rođen 28. januara 1978. godine. U Parmi je čuvao mrežu od 1995. do 2001. godine. Posljednjih 15 godina je među stativama najtrofejnijeg italijanskog kluba.

Branio je za sve italijanske selekcije, a od 1997. godine skupio je 154 nastupa za seniorski tim.