0

Getafe razbio Las Palmas, Deportivo spašavao bod kod kuće

Sidnei i Raul Garcia u duelu (Foto:EPA)
Getafe je u osmom kolu kod kuće sa 4:0 pregazio Las Palmas i ostavio ih na pretposljednjem mjestu španske Primere. Deportivo je spašavao kod kuće protiv Athletic Bilbaoa (2:2) i propustio šansu da se ugura na jedno od mjesta koje će na kraju sezone voditi u Evropu.

Dvostruki strijelac za Getafe bio je Stefan Šćepović, koji je postigao dva posljednja gola na meču, u 86. i 93. minuti, nakon što je u 78. minuti ušao u igru umjesto Vazqueza.

Getafe je poveo u 3. minuti preko Victora Rodrigueza, a na 2:0 povisio je Pablo Sarabia u 11. minuti. Culio je u redovima gostujuće ekipe u 80. minuti zbog žestokog prekršaja dobio direktan crveni karton.

Deportivo je zamalo doživio neugodan poraz na svom terenu. Inaki Williams je u 30. minuti susreta doveo Baskijce u vodstvo, a taj rezultat ostao je do 63. minute, kada Aritz Aduriz udvostruuje prednost gostiju,

No, domaći tim je preko Pereza (80.) i Arribasa (89.) stigao ipak na kraju do boda.

Rezultati osmog kola: Real Madrid - Levante 3:0, Villareal - Celta Vigo 1:2, Barcelona - Rayo 5:2, Real Sociedad - Atletico Madrid 0:2, Eibar - Sevilla 1:1, Valencia - Malaga 3:0, Betis - Espanyol 1:3, Getafe - Las Palmas 4:0, Deportivo - Athletic Bilbao 2:2. Sutra se igra meč Gijon - Granada.