Kup kralja
0

Getafe i Atletico izborili polufinale

Nakon nogometaša Racing Santandera i Seville u srijedu, polufinale španjolskog Kupa kralja u četvrtak su izborili Getafe i madridski Atletico.

Obje momčadi su opasno "živjele" u uzvratima, pa je tako Getafe na osnovi većeg broja pogodaka u gostima prošao protiv Mallorce, dok se Atletico do kraja mučio protiv drugoligaša Celte.

Atletico je nakon 1-1 na svom terenu pobijedio Celtu u Vigu 1-0. Jedini strijelac na ogledu bio je Urugvajac Diego Forlan.

Celta je u posljednjih nekoliko minuta propustila dvije izgledne prilike, a pogodak ih je mogao odvesti u neizvjesnost produžetaka.

Mallorca je pobijedila kod Getafea 1-0, no slavlja u njihovoj svlačionici nije bilo jer su u prvom ogledu, kao domaćini, poraženi 2-1. U uzvratu je Mallorca bila bolja momčad, čak su propustili realizirati jedanaesterac pri 0-0 rezultatu (Aduriz), a pogodak istog igrača u 45. minuti im je malo značio.

U polufinalu će igrati Racing Santander - Atletico Madrid, te Sevilla - Getafe.