10

Evropska liga / Gent, Fiorentina, PAOK, Osmanlispor i Villarreal se plasirali među 32 najbolje ekipe

Villarreal se pobjedom nad Steauom plasirao u šesnaestinu finala (Foto: AFP)
Utakmicama u 17 sati u grupama H, J i L počelo je posljednje, šesto kolo Evropske lige u kojem smo dobili pet učesnika šesnaestine finala, s obzirom da se odranije znalo da Šahtar kao prvi prolazi dalje iz grupe H.

U grupi H Šahtar je gostovao Bragi u znatno izmijenjenom sastavu, no i sa uslovno rečeno drugim timom Ukrajinci su slavili rezultatom 4:2. Golove za ukrajinski tim postigli su Kricov (22. i 62.) i Taison (39. i 66.), a za Portugalce golove su postigli je Stojiljković u 43. i Vukčević u 89. minuti susreta.

Portugalski tim je ispao jer je Gent slavio kod Konyaspora rezultatom 1:0 Coulibalyjevim golom iz 90+4. minute susreta i obezbijedio plasman dalje.

U redovima Konyaspora Riad Bajić je igrao od 66. minute, Deni Milošević od 73, Amir Hadžiahmetović od 87. minute, a na drugoj strani Danijel Milićević je odigrao svih 90 minuta susreta.

Velika neizvijesnost viđena je u grupama J i L, u kojima se čak sedam ekipa borilo za prva dva mjesta. Na kraju su se radovali Fiorentina, PAOK, Osmanlispor i Villarreal koji su izborili plasman u šesnaestinu finala.

U grupi J Fiorentina je trijumfovala u gostima kod Qarabaga (2:1), za koji je branio Ibrahim Šehić, i osvojila prvo mjesto. Golove za italijansku ekipu dali su Vecino (60.) i Chiesa (76.), a za domaćina Reynaldo (73.).

PAOK, za koji je od prve minute zaigrao Gojko Cimirot, rezultatom 2:0 savladao Liberec i probio se na drugo mjesto. Golove za solunski klub dali su Rodrigues u 29. i Pelkas u 67. minuti.

Posljednja grupa, L, bila je najzanimljivija u ovoj sezoni, a pred posljednje kolo sve četiri ekipe su mogle proći dalje.

Na kraju su oba susreta završena pobjedama domaćina, što je među 32 najbolje ekipe gurnulo Osmanlispor i Villarreal.

Osmanlispor, za koji je čitav susret odigrao Avdija Vršajević, je s 2:0 savladao Zurich golovima Dalargea iz 73. i Kilicaslana iz 89. minute, a Villarreal je protiv Steaue odigrao 2:1 (Sansone 16., Trigueros 88. - Achim 55.).

Grupa H: Braga - Šahtar 2:4, Konyaspor - Gent 0:1.