14

Genoa s igračem više savladala Milan rezultatom 3:0

Susretom Genoe i Milana počelo je deseto kolo italijanske Serie A, a domaćin je slavio sa 3:0.

U poprilično nezanimljivom prvom poluvremenu domaćin je do vodstva došao u 11. minuti. Rincon je ubacio sa desne strane, odbrana Milana je pokušala napraviti ofsajd-zamku, ali im to nije uspjelo, te je Ninković glavom postigao gol za 1:0.

Jedinu priliku Milan je imao u 25. minuti kada je Bonaventura šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je Perin s lakoćom odbranio njegov udarac.

Nade gostiju su ugašene na početku drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti kada je Paletta napravio start "za zatvora" nad Rigonijem i sudija Banti mu je opravdano pokazao direktan crveni karton.

Genoa je rutinski privela meč kraju postigavši i drugi gol u 80. minuti, kada je vlastitu mrežu zatresao Kucka, a potom i u 86. minuti kada je rezervista Pavoletti nakon solo prodora matirao Donnarummu..

Na taj način Genoa je zabilježila četvrtu pobjedu ove sezone i sada se nalazi na 7. mjestu sa 15 bodova, dok je Milan upisao treći poraz i ostao je na trećem mjestu sa 19 bodova.