45

VIDEO / Gareth Barry donio Cityju pobjedu protiv fenjeraša u 93. minuti

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Gareth Barry spasio je blamaže Manchester City u 18. kolu Premiershipa, pogodivši u 93. minuti za pobjedu protiv fenjeraša Readinga. Susret na Etihadu završio je pobjedom Cityja 1:0.

Vrlo blijedu partiju pružio je aktuelni engleski prvak u prvom poluvremenu ovog meča, te je menadžer Roberto Mancini u 58. minuti uveo u igru našeg asa Edina Džeku, bacivši sve karte u napad.

Međutim, osim pojačanog pritiska i inicijative, igrači Cityja nisu uspijevali napraviti ništa konkretno pred golom gostiju. Naš reprezentativac Edin Džeko je nekoliko minuta nakon ulaska u igru imao priliku da zatrese mrežu, ali je nakon centaršuta Zabalete ostao "kratak".

I, kada su svi očekivali da će susret završiti bez golova, Gareth Barry je sjajno pogodio mrežu gostiju, nakon što je loptu u 16-erac u 93. minuti uputio David Silva. Tako je Mancini još jednom spasio svoj posao u Cityju doslovno u posljednjim trenucima susreta.

szólj hozzá: Manchester City vs Reading 1:0 Barry

City je ovom pobjedom došao na tri boda zaostatka u odnosu na gradskog rivala United, koji ima utakmicu manje i na vrhu je tabele sa 42 boda.

Dodajmo da je naš Asmir Begović sačuvao mrežu Stokea na gostovanju kod Tottenhama. Susret je završio 0:0.

Premiership, 18. kolo:

Manchester City - Reading 1-0 (Barry 90+3) Newcastle - QPR 1-0 (Ameobi 81) Southampton - Sunderland 0-1 (Fletcher 42) Tottenham - Stoke 0-0 West Bromwich Albion - Norwich 2-1 (Gera 43, Lukaku 82 / Snodgrass 23) West Ham - Everton 1-2 (Cole 14 / Anichebe 64, Pienaar 73) Wigan - Arsenal 0-1 (Arteta 60 - 11m) Liverpool - Fulham (kasnije)

Tabela: Manchester United 42, Manchester City 39, Arsenal 30, Everton 30, Tottenham 30, West Bromwich 30, Chelsea 29...