Afrički kup nacija
0

Gana drugi četvrtfinalist iz grupe B

Nogometaši Gane pobijedili su na stadionu Cidadela u Luandi Burkinu Faso 1-0 izborivši time plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija uz prvoplasiranu ekipu grupe B, Obalu Bjelokosti.

U dvoboju za polufinale kontinentalnog prvenstva koje se igra u Angoli Ganci će u nedjelju na istom mjestu igrati protiv domaćina Angolaca, najbolje ekipe grupe A.

Oslabljena i mlada ekipa Milovana Rajevca, koja je nakon izostanka Sulleyja Muntarija i Stephena Appiaha također ostala bez pomoći povrijeđenog Michaela Essiena, slavila je pogotkom 20-godišnjeg napadača Olympiquea iz Marseillea Andrea Ayewa. Zabio je aktuelni svjetski prvak do 20 godina pogodak glavom u 30. minuti.

Ayew je inače sin ponajboljega ganskog nogometaša svih vremena Abedija "Pelea" Ayewa, kao i nećak Kwame Ayewa, također bivšega ganskog reprezentativca.

Sastav Burkine Faso od 66. je minute igrao s igračem manje. Isključen je tada Mamadou Tall.