Engleska Premier liga
0

VIDEO / Fulhamu tri boda u susretu sa Begovićevim Stokeom

Dmitar Berbatov
U prvoj subotnjoj utakmici 27. kola engleske Premier lige, nogometaši Fulhama su na svom stadionu, s minimalnih 1-0, pobijedili Stoke, ekipu čiji gol brani bh. reprezentativac Asmir Begović.

Gol de Berbatov [Fulham 1-0 Stoke City] by dembabacilon

Fulham je bio bolja ekipa na terenu, pogotovo u prvom poluvremenu, kada je ta inicijativa okrunjena u drugoj minuti sudačke nadoknade. Tada je na scenu stupio prvi strijelac kluba, Bugarin Dimitar Berbatov, koji je sjajno, poluvolejem, zahvatio loptu s desetak metara iskosa, te je pospremio u bliži ugao.

Za Berbatova je to bio deveti prvenstveni gol u sezoni s kojim se Fulham na tabeli primaknuo današnjem suparniku na bod zaostatka.

Stoke se u drugom dijelu otvorio, Crouch je nakon greške domaće odbrane imao najbolju priliku, no do posljednjeg sudijskog zvižduka više nije bilo pogodaka.