0

Frankfurt uspio "preživjeti" Bayern

Frankfurt prva neporažena ekipa protiv Bayerna u Bundesligi ove sezone (Foto: EPA)
Večeras je odigrana prva utakmica 11. kola Bundeslige. Bayern iz Minhena je u gostima remizirao protiv Frankfurta (0:0).

Ovo je prvi put da neka ekipa u Bundesligi u ovoj sezoni uspije zaustaviti Guardiolinu mašineriju koja je u prvih deset kola nanizala deset pobjeda.

Sadržaj utakmice bio je očekivan - Bayern je "pleo" mrežu, a Frankfurt se branio. U prvom poluvremenu, prema staticstici Opte, kada se obrati pažnja na pozicioniranje igrača domaće ekipe, oni su u prosjeku stalno boravili na svojoj polovici.

Najopasniji igrač Bayerna bio je Brazilac Douglas Costa koji je od početka sezone fantastičan. Bayern je imao posjed lopte 68%, ali ipak nisu uspjeli pronaći put do mreže golmana Hradeckyja. Istina, jednom je Bayern i pogodio i to u 90. minuti, ali iz ofsajda.