478

Francuzi ponovo uz pomoć sudija na Svjetskom prvenstvu

Piše: J. H.
Francuzi su večeras sa 3:0 savladali Ukrajinu u drugoj utakmici baraža te se plasirali na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu.

Ukrajinci su prošle sedmice pobijedili sa 2:0 te su na Stade de France stigli sa velikom nadom u prolazak. Međutim, osim raspoloženih Francuza protiv sebe su imali i loše suđenje.

Francuzi su došli u vodstvo u 22. minuti golom Sakhoa da bi nakon njega mrežu gola Ukrajine iz veoma umnjive situacije zatresaoi Benzema.

Do trećeg gola, domaća selekcija stigla je u 72. minuti autogolom Guseva. Treba napomenuti da su Ukrajinci skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Yevhen Khacheridi.

France 3-0 Ukraine (All Goals) 19.11 ourmatch.net by ourmatch

Sve u svemu jedna kontroverzna utakmica Francuza i čudno suđenje sudije Damira Skomine.

Večerašnjom pobjedom Francuzi su posljednja evropska reprezentacija koja se plasirala na Svjetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine.