0

Francusko prvenstvo: Nica deklasirala Guingamp, "petarda" Eduarda

Piše: D. K.
Carlos Eduardo (Foto: AFP)
U 11. kolu francuskog šampionata večeras su na Stade du Roudourou snage odmjerili domaći Guingamp i Nice. Rezultat je bio 7:2 za goste, za koje je jedan igrač postigao čak pet golova.

No, krenimo redom. Domaći su ipak prvi poveli ranim golom u 8. minuti. Strijelac je bio Beauvue.

Slavlje domaćih navijača nije trajalo dugo, jer je već nakon četiri minute svoj prvi gol na utakmici postigao Carlos Eduardo, izjednačivši rezultat na 1:1.

Isti igrač je golovima u 26. i 43. minuti donio gostima prednost od 3:1.

Do kraja poluvremena za goste je zabio i Plea u prvoj minuti nadoknade za 4:1.

Eduardo je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao krajem prvog.

Svoj četvrti i pet gol postigao je u 51. i 65. minuti. Tada je bilo 6:1 za Nice.

Ovaj visoki rezultat donekle je Schwartz ublažio golom u 71. minuti.

Do kraja meča postignut je još jedan gol.

Konačan rezultat 7:2 za goste je postavio Bautheac u 72. minuti.

Sve u svemu, sjajna nogometna predstava u francuskom šampionatu, gdje i nije baš česta pojava da gledaoci vide čak devet golova na jednoj utakmici.

Sa današnjih pet, Brazilac Eduardo ima ukupno šest postignutih pogodaka u ovogodišnjem šampionatu i četvrti je najbolji strijelac prvenstva.

Prestigao je čak i Šveđanina Zlatana Ibrahimovića, koji sa pet postignutih golova zauzima petu poziciju.