0

Francuski kup: PSG izbacio petoligaša, ozlijedio se Pastore

Igrači PSG-a slave pogodak (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a, vodeće ekipe Le Championnata, bez većih su poteškoća preskočili prepreku u šesnaestini finala Francuskog kupa. Slavili su s 4-0 u gostima kod petoligaša Sablea.

Amateri iz Sable-sur-Sarthea držali su se do 36. minute kada je Nene doveo Parižane u vodstvo pogotkom iz kaznenog udarca koji je sam i izborio. U nastavku je s dva pogotka prednost Ancelottijeve momčadi povećao Kevin Gameiro, da bi priču u prvoj minuti sudačke nadoknade svojim drugim golom zaključio Nene. Brazilcu je to bila osma utakmica u kojoj je postigao dva pogotka otkad se priključio PSG-u na početku prošle sezone.

Da dan za Parižane ipak ne bude u potpunosti uspješan pobrinuo se njihov najskuplji nogometaš Javier Pastore. Argentinski veznjak je u prvom poluvremenu odšepao s terena, a prve vijesti govore o ozljedi zadnje lože. Koliko je teška zasad, međutim, nije poznato. Francuski kup, šesnaestina finala: Sable - PSG 0-4