0

Fiorentina ponovo na liderskoj poziciji, Napoli i Genoa bez golova

Viole ponovo na vrhu tabele (Foto: EPA)
Odigrano je još pet utakmica 11. kola Serije A. Fiorentina je na Artemio Franchiju sa 4:1 ispratila Frosinone, dok je Napoli propustio priliku da se izjednači na vrhu tabele sa Fiorentinom i Romom.

Viole su u prethodnom kolu poražene od Rome i tada su izgubile tron. Međutim, nakon što je Inter sinoć savladao Romu, Fiorentina je visokom pobjedom nad Frosinoneom (4:1) zbog bolje gol-razlike od Intera, ponovo na vrhu.

Posao su završili već u prvom poluvremenu. Mrežu gostiju "načeo" je Ante Rebić u 24. minuti. Na 2:0 povisio je Rodriguez, a i njemu je kao i Rebiću asistirao Matias Fernandez.

Babacar je u 31. minuti pogodio iz penala da bi u 43. minuti Mario Suarez postigao gol za 4:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Gosti su u 87. minuti uspjeli makar malo ublažiti poraz kada je pogodio Fiara. Fiorentina je u ovom meču imala posjed lopte 73.4% čime je zabilježila najveći posjed nekog tima u ovoj sezoni Serije A.

U terminu od 15 sati odigrane su još četiri utakmice i što je interesantno čak tri su završene bez golova.

Jedino smo na meču Bologne i Atalante mogli vidjeti golove, a slavila je Bologna sa 3:0. I ovdje se činilo da će meč završiti bez golova pošto nije bilo puno udaraca prema golu u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 0:0.

Nakon sedam minuta igre u nastavku za domaćine je pogodio Giaccherini, a samo pet minuta kasnije pogodio je i Destro kojem je to bio prvi gol nakon 834. minute. Konačnih 3:0 postavio je Brienza u 85. minuti.

Šansu da se na vrhu tabele izjednači sa Fiorentinom i Interom imao je Napoli. Ipak, Genoa je uspjela osvojiti bod u okršaju sa Napolitancima i meč je završen rezultatom 0:0.

Ovo je tek drugi put u ovoj sezoni Serije A da Napoli ne postigne pogodak. Prethodni put to se desilo u 5. kolu u gostima protiv Carpija kada je također bilo 0:0. Bitno je napomenuti da Napoli sada ima niz od deset utakmica bez poraza. Izgubili su samo u 1. kolu od Sassuoloa u gostima (2:1).

Rezultati 11. kola Serije A:

Juventus - Torino 2:1 (Pogba, Cuadrado - Bovo) Inter - Roma 1:0 (Medel) Fiorentina - Frosinone 4:1 (Rebić, Rodriguez, Babacar, Suarez - Fiara)

Bologna - Atalanta 3:0 (Giaccherini, Destro, Brienza) Genoa - Napoli 0:0 Carpi - Verona 0:0 Udinese - Sassuolo 0:0