Kao najveći fan
17

VIDEO / FIFA-in sudija u poluvremenu zamolio Messija za fotografisanje

Skandalozni neprofesionalizam pokazao je paragvajski sudija Nicolas Yegros, koji je u kvalifikacijskom meču između Čilea i Argentine u utorak u Santiagu obnašao dužnost prvog pomoćnika.

Iako bi sudije obnašajući svoju dužnost trebale biti nepristrasne, Yegros je očigledno veliki fan najboljeg svjetskog nogometaša Lionela Messija, te je argentinskog reprezentativca u poluvremenu utakmice zamolio za zajedničku fotografiju.

Messi mu je izašao u susret, a sudija je pozirao sa smiješkom kao da se nalazi negdje na godišnjem odmoru, a ne u ulozi dužnosnika sa sudijskom značkom FIFA-e u važnoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Dakako, postavlja se pitanje kako se Yegros usudio rizikovati da izazove gnjev krovne svjetske nogometne organizacije tako drskim neprofesionalnim činom.

Južnoamerički mediji izvještavaju kako mu je to ionako bila posljednja službena utakmica na dužnosti, te kako nije mario hoće li svojim postupkom izazvati suspenziju ili novčanu kaznu FIFA-e.

Inače, Argentina je pobjedom 2-1 učvrstila vodstvo na tabeli, a Messi je zabio prvi gol na utakmici u 28. minuti.