24

Fenomenalan gol Meneza u pobjedi Milana protiv Parme

Jeremy Menez (Foto: EPA)
Francuski reprezentativac i nogometaš Milana Jeremy Menez postigao je prelijep pogodak nakon solo akcije na utakmici protiv Parme, koju su Rossoneri riješili u svoju korist rezultatom 5:4.

Parma i Milan su odigrali veoma zanimljivu utakmicu u nedjelju navečer u okviru 2. kola talijanske Serije A. Gosti su poveli u 25. minuti golom Bonaventure, kojem je asistirao Honda.

Na 1:1 je izjednačio Cassano u 27. minuti, a asistenciju je upisap Jorquera.

Igrala se 37. minuta kada je Milan poveo sa 2:1. Ovog puta je Honda bio u ulozi strijelca, a asistirao je Abate.

Na 3:1 je povisio Menez golom iz penala u 45. minuti. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog poluvremena na 2:3 je smanjio Felipe nakon asistencije Jorquere u 51. minuti.

Kada je Bonera u 58. minuti dobio crveni karton, očekivalo se da bi Parma mogla stići do izjednačenja, a možda i pobjede. No, to se nije dogodilo, jer su Milanezi došli do četvrtog gola, koji je u 68. minuti postigao De Jong.

Parma je uzvratila u 73. minuti preko Lucarellija, kojem je asistirao Palladino.

Najljepši trenutak na utakmici se dogodio u 79. minuti kada je Menez nakon solo akcije postigao fenomenalan gol i povisio rezultat na 5:3.

Konačnih 5:4 je autogolom postavio De Sciglio u 89. minuti.

Nakon drugog kola Milan zauzima prvo mjesto sa šest osvojenih bodova, a Parma je pretposljednja bez bodova.