Turska Superliga
0

Fenerov Alex hat-trickom srušio Bešiktaš

Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su u istanbulskom derbiju 22. kola turskoga nogometnog prvenstva domaći Bešiktaš 4-2 produbivši time krizu tima Bernda Schustera.

Fener je do pobjede doveo 33-godišnji brazilski veznjak Alex postigavši hat-trick unutar desetak minuta drugog poluvremena, od 65. do 75. minute. Direktno je kapiten, nekoć jedan od najvećih talenata brazilskog nogometa koji u Feneru neprekidno igra od 2004. godine, preokrenuo 2-1 vodstvo domaćih u pobjedu gostiju.

Pomogao mu je posebno talijanski stoper domaćih Matteo Ferrari, koji je u 63. minuti zaradio crveni karton skrivivši prethodno 11-erac. Alex je bio neumoljiv izjednačivši na 2-2 prije no što je još dvaput zatresao mrežu.

Bernd Schuster, trener Bešiktaša, hoda po rubu otkaza. Nakon 22 odigrana kola njegova ekipa drži tek šesto mjesto na tabeli, a prošlog je četvrtka skupi istanbulski sastav, ove sezone pojačan Gutijem, Qauresmom, Simaom Sabrosom i Hugom Almeidom, teško (4-1) na svom stadionu stradao od kijevskog Dinama u prvom dvoboju 1/16 finala Evropske lige.

Turska Superliga, 22. kolo:

Kayserispor – Antalyaspor 2-0 Konyaspor – Büyüksehir 0-0 Bešiktaš – Fenerbahče 2-4

Tabela: 1. Fenerbahče 48, 2. Trabzonspor 47 (-1), 3. Bursaspor 45, 4. Kayserispor 42, 5. Gaziantepspor 37, 6. Bešiktaš 32...