Turska Superliga
12

Fenerbahceu derbi protiv Galatasaraya

U sklopu 2. kola Lige za prvaka u turskoj Superligi odigran je derbi između nogometaša Galatasaraya i Fenerbahcea. Slavio je gostujući Fenerbahce 2-1.

Pred ispunjenom Türk Telekom Arenom na razočaranje domaćih navijača poveo je Fenerbahce u 17. minuti. Strijelac je bio Reto Zieler udarcem u desni donji ugao nakon lijepog proigravanja u prostor.

Galatasaray se vratio u 68. minuti kada je Selcuk Inan zabio za 1-1 iz prekrasnog slobodnog udarca. No, radost domaćina nije dugo trajala pa je tako u 79. minuti Slovak Miroslav Stoch okrunio kontranapad koji je Fenerbahce vratio u neizvjesnu bitku za naslov prvaka.

Na prvenstvenoj tabeli Galatasaray i dalje vodi, ali sada ima tek dva boda više od Fenerbahcea.