6

Fenerbahce savladao Galatasaray

Anadolija
Igračiu Fenera slave pobjedu nad ljutim rivalom (Foto: AFP)
U najvećem fudbalskom derbiju u Turskoj večeras je na stadionu Sukru Saracoglu u Istanbulu ekipa Fenerbahcea savladala Galatasaray rezultatom 2:1.

Gostujuća ekipa Galarasaraya dobro je počela utakmicu te su pogotkom Buraka Yilmaza iz penala u 25. minuti došli u vodstvo. Međutim, nakon toga domaćin je nastavio sa opasnim napadima te su preko Weboa u 33. minuti izjednačili rezultat na 1:1.

Fenerbahce je preko istog fudbalera u 36. minuti prešao u vodstvo od 2:1, te je istim rezultatom okončano prvo poluvrijeme turskog derbija.

U drugom poluvremenu obje ekipe su pokušavale da postignu pogodak, ali rezultat se nije mijenjao te je utamica okončana rezultatom 2:1 za Fenerbahce.

U 90. minuti utakmice golman Fenerbahcea Volkan Demirel zaradio je crveni karton, kao i Sabri iz Galatasaraya.

Ovom pobjedom ekipa Fenerbahcea je osigurala drugo mjesto na tabeli turske lige što ih direktno vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Galatasaray i prije večerašnje utakmice postao prvak Turske.