21.12.2010. u 23:32
0
1
0
Nogometaši Schalkea su izborili plasman u četvrtfinale njemačkog DFB Pokala nakon što su s 1-0 pobijedili Augsburg u gostima, u osmini finala. Augsburg je, inače, trenutno vodeća ekipa druge njemačke lige.
Peruanski nogometaš Jefferson Farfan je Schalkeu donio pogotkom petu uzastopnu pobjedu (u svim takmičenjima). U 84. minuti je iskosa topovski naciljao suprotni ugao domaćeg gola i tako naplatio bolju igru Schalkea, posebno u drugom dijelu.

Inače, sedam minuta ranije je lijepu priliku za pogodak imao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. U trku je dobio loptu na desetak metara, ali se njegov loš udarac pretvorio u moguću asistenciju Huntelaaru, no Holanđanin je bio nekoliko centimetara kratak.

U drugom ogledu u utorak Hoffenheim je u Sinsheimu pobijedio Borussiju iz Mönchengladbacha s 2-0. Sigurdsson je u 35. minuti sjajno izveo slobodni udarac za 1-0, a stvar je riješio Demba Ba golom u 63. minuti.

Utakmica Koblenza i Kaiserslauterna je, pak, odgođena zbog lošeg vremena i stanja travnjaka, dok se ostale utakmice osmine finala igraju u srijedu.