Fotomontaža sudije Webba
0

FA pokrenuo postupak protiv Ryana Babela

Zbog fotomontaže sudije Howarda Webba u dresu Manchester Uniteda, koju je objavio na svom Twitter-profilu, račune će Engleskome nogometnom savezu morati položiti Ryan Babel.

Liverpoolov je nogometaš nepodopštinu počinio u nedjelju navečer, samo nekoliko trenutaka nakon Liverpoolovog ispadanja od Manchester Uniteda u trećem kolu FA Cupa. United je na Old Traffordu slavio 1-0 golom Ryana Giggsa iz penala dosuđenog već u prvoj minuti igre. Kasnije je, u 32. minuti, Webb gostujućem sastavu isključio Stevena Gerrarda. Babela je to toliko iziritiralo da je sudiju finalne utakmice na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici proglasio navijačem Manchestera i "obukao" ga u Unitedov dres.

FA je u ponedjeljak protiv nogometaša pokrenuo istražni postupak zbog nesportskog poteza. Holanđanin, koji se ispričao sudiji opravdavši svoj potez emotivnom reakcijom "vruće glave", mora se službeno očitovati do četvrtka u 16 sati po lokalnom vremenu.