0

FA Cup: Trećeligaš Sheffield United u polufinalu

Nakon Premierligaša Arsenala, trećeligaš Sheffield United postao je drugi klub koji je osigurao nastup u polufinalu najstarijeg klupskog nogometnog takmičenja – FA Cupa.

Sheffield je pred svojim navijačima slavio protiv posljednjeplasiranog sastava engleske druge lige (Championship) Charlton Athletica s 2-0. Oba su pogotka pala u nastavku susreta i to u razmaku od svega dvije minute.

Domaćine u vodstvo u 65. minuti doveo Ryan Flynn, da bi dvije minute kasnije John Brayford stavio točku na i velikoj pobjedi tek 11. sastava engleske treće lige (League One).

Sheffield United je kroz povijest, u prvoj četvrtini prošlog stoljeća i posljednjoj godini 19., u četiri navrata osvajao FA Cup, dok je 1901. i 1936. godine bio finalist.

FA Cup, četvrtfinale:

Sheffiled United - Charlton 2-0 (Flynn 65, Brayford 67) Hull City - Sunderland (kasnije) Manchester City - Wigan