35

FA Cup: Remi Blackburna i Cityja, Džeko upisao asistenciju

Piše: N. J.
Edin Džeko na današnjoj utakmici (Foto: AFP)
Nogometaši Blackburna i Manchester Cityja odigrali su na Ewood Parku neriješeno 1:1 u okviru 3. kola FA Cupa. Na taj način će se ove dvije ekipe ponovo sastati na Etihadu i boriti se za prolaz u 4. kolo.

Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je čitavu utakmicu i ubilježio asistenciju, kada je u finišu prvog poluvremena glavom spustio loptu do Negreda, koji je pogodio za vodstvo Građana 0:1.

Međutim, domaći tim je u nastavku, u 55. minuti, došao do izjednačenja preko Danna, koji je poentirao nakon loše reakcije golmana Cityja Pantilimona. Tim je golom postavljen i konačan rezultat utakmice Blackburn - Manchester City 1:1.

Dodajmo da je City posljednje minute susreta igrao sa deset igrača, nakon što je Boyata u 85. minuti zaradio drugi žuti karton.