0

FA Cup: Manchester United slavio u gostima protiv Derbyja i plasirao se u osminu finala

Manchester United je gostujućom pobjedom nad Derby Countyjem (3:1) izborio plasman u osminu finala FA Cupa.

Pored uloge favorita zbog trenutnog omjera snaga i činjenice da je Mancehster United rang iznad Derbyja, mnogo toga je govorio i podatak da Derby od davne 1897. godine, kada se fudbal tek rađao, nije slavio protiv Manchester Untieda u FA Cupu. Istina, nisu se puno puta ni susretali - samo šest puta.

Mrežu domaćeg tima načeo je Rooney u 16. minuti. Interesantno, ovo je bio treći gostujući gol Rooneya u 2016. godini. Toliko je gostujućih pogodaka postigao u cijeloj 2015. godini. Do kraja poluvremena Derby je izjednačio preko Thornea u 37. minuti.

United je do novog vodstva stigao u 65. minuti kada je pogodio Blind na asistenciju Lingaarda. Konačnih 3:1 postavio je Mata u 83. minuti za prolazak Uniteda u osminu finala.