589

FA Cup: Edin Džeko dva puta zatresao mrežu Blackburna i upisao asistenciju

Piše: N. J.
Bh. nogometni reprezentativac Edin Džeko zatresao je dva puta mrežu Blackburna u ponovljenoj utakmici 3. kola FA Cupa na Etihadu, te upisao jednu asistenciju u visokoj pobjedi Cityja 5:0 za prolaz u 4. kolo. Naš as je proglašen za najboljeg igrača utakmice.

Džeko je utakmicu počeo od prve minute, a u 67. minuti se upisao prvi put u strijelce, pogodivši mrežu Blackburna za vodstvo Cityja 3:0. Prethodno je Alvaro Negredo poentirao u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, te u 47. minuti utakmice.

Šest minuta nakon što je postigao gol, Džeko je asistirao Agueru koji je poentirao za visokih 4:0, a onda je u 79. minuti Dijamant postigao i svoj drugi gol na utakmici za konačnih 5:0 i prolaz Cityja u naredno kolo.

Blackburn i City su prije 11 dana na Ewood Parku remizirali 1:1 u 3. kolu FA Cupa, te su večeras na Etihadu ponovo igrali za prolaz dalje.