{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Evropska liga: Vranješ i Legija protiv Napolija, Lulićev Lazio sa St. Etienneom

1.10.2015. u 08:00
33
1
Evropska liga: Vranješ i Legija protiv Napolija, Lulićev Lazio sa St. Etienneom
33
Evropska liga: Vranješ i Legija protiv Napolija, Lulićev Lazio sa St. Etienneom
Stojan Vranješ i Senad Lulić (Foto: EPA)
Večeras se igra drugo kolo grupne faze Evropske lige u grupama A, B. C, D, E, F, G, H, I, J, K i L. Bit će odigrane 24 utakmice u terminima od 19:00 i od 21:05 sati. U klubovima koji igraju grupnu fazu Evropske lige, BiH ima 12 predstavnika.
Gabala za koju nastupa Ermin Zec će biti gost Krasnodaru, dok će PAOK našeg Gojka Cimirota biti domaćin Borussiji Dortmund u grupi C.

U grupi D se sastaju Club Brugge i Mitdjyelland za koji nastupa bh. nogometaš Martin Pušić. U istoj grupi će snage odmjeriti Legia i Napoli, a član Legije je bh. reprezentativac Stojan Vranješ.

Grupa E donosi susrete Dinamo Minsk - Rapid Beč i
Villarreal - Viktoria Plzen. Član bečkog Rapida je Srđan Grahovac, a za Viktoriju nastupa Aidin Mahmutović.

Bh. reprezentativac Senad Lulić će u dresu Lazija igrati protiv St. Etiennea u grupi G.

Rezervnog golmana reprezentacije BiH Jasmina Burića očekuje susret sa Baselom, švicarskom ekipom koja je gost Lechu u grupi I.

Drugi rezervni golman Zmajeva Ibrahim Šehić također je učesnik Evropske lige, a njegov Qarabag je domaćin Anderlechtu u grupi J.

APOEL našeg Semira Štilića će biti gost Sparti u Pragu u okviru grupe K. U istoj grupi će Sead Kolašinac sa Schalkeom ugostiti Asteras.

AZ Alkmaar za koji igra Muamer Tanković domaćin je Athleticu u grupi L.

Grupa A

Celtic - Fenerbahče 21:05
Molde - Ajax 21:05

Tabela:

1. Molde 3
2. Ajax 1
3. Celtic 1
4. Fenerbahče 0

Grupa B

Rubin - Bordeaux 21:05
Liverpool - Sion 21:05

Tabela:

1. Sion 3
2. Liverpool 1
3. Bordeaux 1
4. Rubin 0

Grupa C

Krasnodar - Gabala 21:05
PAOK - Dortmund 21:05

Tabela:

1. Borussia Dortmund 3
2. PAOK 1
3. Gabala 1
4. Krasnodar 0

Grupa D

Club Brugge - Mitdjyelland 21:05
Legia - Napoli 21:05

Tabela:

1. Napoli 3
2. Midtjyalland 3
3. Legia 0
4. Club Brugge 0

Grupa E

Dinamo Minsk - Rapid Beč 21:05
Villarreal - Viktoria Plzen 21:05

Tabela:

1. Viktoria Plzen 3
2. Rapid Beč 3
3. Villarreal 0
4. Dinamo Minsk 0

Grupa F

Marseille - Liberec 21:05
Braga - Groningen 21:05

Tabela:

1. Marseille 3
2. Braga 3
3. Slovan Liberec 0
4. Groningen 0

Grupa G

Rosenborg - Dnipro 19:00
Lazio - St-Etienne 19:00

Tabela:

1. St-Etienne 1
2. Rosenborg 1
3. Dnipro 1
4. Lazio 1

Grupa H

Bešiktaš - Sporting 19:00
Lokomotiv Moskva - Skenderbeu 19:00

Tabela:

1. Lokomotiva Moskva 3
2. Bešiktaš 3
3. Skenderbeu 0
4. Sporting 0

Grupa I

Belenenses - Fiorentina 19:00
Basel - Lech 19:00

1. Basel 3
2. Lech 1
3. Belenenses 1
4. Fiorentina 0

Grupa J

Qarabag - Anderlecht 19:00
Monaco - Tottenham 19:00

Tabela:

1. Tottenham 3
2. Anderlecht 1
3. Monaco 1
4. Qarabag 0

Grupa K

Sparta Prag - APOEL 19:00
Schalke - Asteras 19:00

Tabela:

1. Schalke 3
2. Sparta Prag 1
3. Asteras 1
4. APOEL 0

Grupa L

Augsburg - Partizan 19:00
AZ Alkmaar - Athletic 19:00

Tabela:

1. Athletic 3
2. Partizan 3
3. AZ Alkmaar 0
4. Augsburg 0

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: